Ljubavni Sastanak Upoznavanje

Kupovina Prodaja

Jezici :
:: Početna
:: Registracija
:: Pretraga
:: Forum
:: Chat
:: Blogovi
:: Clanak
:: POMOĆ
:: Prijava za nove profile
:: Linkovi
:: Statistika
:: Tipovi Članstva


Femina Magazin

YuPortal

Ljubavni Sastanak na Fejsbuku
Svako vece od 20 casova okupljanje u Pricaonici. Dobrodosli!

Forum
Forum :: Traži po forumu :: Forum Podesavanja :: Top Foruma

4. Sex > Gay, Lesbian ... > Da li je homoseksualnost bolest?

Strana : Prethodna 1 . . . 16 17 18 [19]
slavonac89 #1
Odgovori: 34


16. Maj 2008. 04:12:18
Da li je homoseksualnost bolest?

DA LI SMATRATE DA JE HOMOSEXUALNOST BOLEST ???
ZASTO LJUDI IMAJU POTREBU ZA SEXOM SA ISTIM POLOM????
lion_heart #254

Odgovori: 730


08. Sep 2011. 18:15:28


mislim da je...
dalje ubedjivanje besmisleno jer nema resenje.Razgovor traje dok dve strane ne sucele najjace argumente a ako i posle toga nema pomaka ili pocinje svadja ili se prekida razgovor.Ne zbog ljutnje nego nema svrhu.



elem, odlicni postovi,PametnuPorocnu...
steta da nije na nekoj izdvojenoj temi...

da nesto nadovezem...
Formalna logika nije uvek pogodna za pronalazenje istine, jer je ponekad naocigled kontradiktorna.
Na primer u logici prirodnih nauka se pojavila kontradiktornost u teoriji flogistona (pridruzena karakteristika materije, cime se objasnjavalo gorenje). Ispostavilo se da ona ponekad ima negativnu vrednost, jer dok drvo, gorenjem gubi tezinu, gvozdje naprotiv, postaje tezi. Logicno resenje se nije moglo naci, sve dok Lavoisier nije otkrio kiseonik i oborio celu teoriju.

U svakodnevnom zivotu itekako se susrecemo kontradikcijama koje ne mozemo objasniti prostom formalnom logikom.
Na primer u Malom princu, princ izljavljuje da su cvetovi jako kontradiktorni, a lisica koju je mali princ pripitomio, imao je sposobnost da pogodi onu istinu sveta, da taj mali princ negde ima jedan izgubljeni cvet. Za tako nesto lisica je svakako morao da poseduje sposobnost razmisljanja i zakljucivanja, jer je trebao da zakljuci malom princu, da su bitne stvari oku nevidljive. Nije on razmisljao logicki jer u takvim kontradiktornim uslovima to ni ne bi mogao da ucini, ali je razmisljao pametno! On je to ovako definisao: Covek samo srcem vidi dobro!
Ovo je sad previse metaforican izraz za coveka koji posmatra svet logicki, ali sadrzi sustinu da postoje i drugi vidovi spoznaje osim strogo logickog zakljucivanja. Kako bi posle videli, kada bi ove misli elaborirao i dalje, ta druga vrsta zakljucivanja ne zavisi od koeficijenta inteligencije, znaci postoji i jedna druga vrsta inteligencije koja se i meri drugacije.



-----------------
U ljubavi nema ponosa, samo dostojanstva!
PametnuPorocnu #255
Odgovori: 12


08. Sep 2011. 21:29:59
Lion_heart

Saglasan !
PametnuPorocnu #256
Odgovori: 12


08. Sep 2011. 22:32:00
bragancica 9

Pitanje pod 1....Procitaj ga i videces da je to ono sto sam podveo pod relativizacija svega.Svako pravo, tesko da moze da bude egzatna stvar,vec je dozivljaj pojedinca shodno njegovim sposobnostima i moralnim vrednostima .Cak i egzaktne stvari vaze samo u nekom periodu , pa bili to i vekovi ,i kasnije, novim znanjem budu pobijene.Kategorije kao sto je necije pravo najidealnije se definise koroz recenicu"Ne cini drugom ono sto neces da cine tebi" ali ni to nazalost nije pokazalo svoju nepobitnu univerzalnost.Ona samo pokazuje dobar pravac ali svaka dalja grana nije tako nepobitna.Prekratak je ovaj prostor da o tome pisem.Neko uvek jeste bar malo u pravu ali se uvek sporimo oko toga ko je taj ko ce to presuditi.Autoritet?Da ponekad.Ali ima stvari u koje, bar nam se tako cini svi razumemo, i onda smo sudije mi sami.Ako se slozis sa misljenjem koje se menja i prilagodjava ali ne zbog toga samog po sebi nego prosto imas tu sposobnost ili ako pod pritiskom argumenata menjas stav ili bar priznajes da ne zelis da ga menjas, onda nisi radikalan a uvek mozes ,bez posledica da si napravio intelektualnu akrobatiku ,relativizovati svaki stav upravo recenicom kao tvojom.Takav stav NEMA KRAJ....Nisi radikalan zato sto se ne slazes nego zato sto si iskljuciv,ali opet kazem mislim da nije namerno.Toliko si uveren u svoj stav da ne dajes prostor.Moguce je da si u pravu naravno ali ako je to generalno kod tebe u svim dijalozima, NEMOGUCE je da si UVEK do svake nijanse u pravu.Napisao sam ti u kom delu se slazem sa tvojim misljenjem a u kom ne i to je samo moj stav.Razlika izmedju nasih stavova....Pa recimo... ja sam protiv gej parade a ti si za.Iako sam protiv nisam za agresivan pristup sto je jedan stepen dalje od radikalizma,nisam ni za kontra paradu ,ali ne zato sto nisam za to, nego nisam za to zbog trenutka u kome smo,dakle jos stepen dalje od radikalizma i bar pokusaj da se razume druga strana.Ti sa druge strane o CELOKUONOM suprotnom korpusu misljenja imas samo JEDAN stav tj svoj.Parada se mora odrzati ...jer zasto ne bi,ne sme se cekati... jer zasto bi,drustvo nije zrelo... pa sta s tim,ko ce da ceka..ima vaznijih stvari...pa sta,sve to nije spontano nego dirigovano....to nije tacno/kao da neko tacno moze znati da li jeste ili da nije,bar od nas ovde/....i to je ....pa sta i tako dalje...Ja samo navodim neko naizgled logicno objasnjenje kao ono o fetalnom periodu koje je takodje neka nauka iznela ali i ne tvrdim ni da je bolest ili nije/Ti tvrdis da nije jer je neka druga nauka to rekla.Lekari se i na strucnim simpozijumima svadjaju oko puno stvari IZMEDJU SEBE,pa ko je tu onda u pravu.Oni kazu i da lece rak hemoterapijom sto je po meni budalastina.Dakle ....suvise je nejasan i klizav teren sa puno nepoznanica,i suvise osetljiv trenutak za izmuceno i nepripremljeno drustvo za tako TVRD stav.Kada na klizavom i nejasnom terenu imas tvrd stav oda si radikalan i iskljuciv pa sve i da si u pravu u osnovnoj premisi nisi u nacinu i vremenu njene primene a to je radikalno.
bragancica9 #257
Odgovori: 409


08. Sep 2011. 22:37:36
opet se ja zacudih kad procitah .....vako;

u prvom dijelu se govori o tome da ponekad logikom nije moguce pronaci istinu, sto je naravmo tacno i poznato.....(cilj logicnog razmisljanja je da se dodje do spoznaje, a ne do istine...to samo uzgred, ali buduci da je rijec o prirodnim naukama onda ovo uzgred i nije logicno...al ajde tek da dodam to u zagradi....znaci, nevazno)....
ali primjer kojim se to pokazuje je pogresan.....
ljudi ( naucnici) dolaze do odredjenih zakljucaka na osnovu znanja koje se u tom trenutku posjeduje, pa tako stvaraju teorije, koje se cesto, nakon novih saznanja odbacuju, a koje su tada, a na osnovu kolicine dostupnih znanja djelovale potpuno logicno...ono sto se nije uspjelo objasniti nazivalo se fenomen, isto kao i danas...svako naucno istrazivanje se bazira na prethodnim i dovodi do napretka, manjeg ili veceg, ili dovodi samo do potvrde postojeceg ali uz vecu sigurnost....svako prethodno znanje je logicno u odnosu na kolicinu tada dostupnih znanja ( ma koliko nam danas djelovalo nelogicno).....naredna istrazivanja baziraju se na tim zakljucima, koja ponekad se pokazu sasvim pogresna, zahvaljujuci ponekad novim dostupnim metodama, novim tehnologijama, a ponekad i genialnosti samog naucnika......
tako da je primjer, kojim se objasnjavaju " nedostaci " logike nelogican.....

ovaj drugi dio je jos gori.....u njemu se medjusobno uporedjuju neuporedivi pojmovi......u istu ravan se stavlja razum i inteligencija na jednoj strani i sposobnosti, nagoni i instikti na drugoj.....a to nema smisla nikakvog, jer spoznaje razuma i nagona su dva razlicita svijeta......to je vrlo slicno onome kad se porede i u istu ravan stavljaju homoseksualziam i seks sa zivotinjam- fantastican primjer nedostatka osnovnih znanja.....

dalje necu, jer se slazem s mislju da poneki razgovori nemaju smisla.....
a i dosadilo mi je da se stidim zbog drugih...vecini je poznat taj osjecaj kad se stidis zbog nekog drugog, jer taj drugi nije u stanju da shvati da treba da se stidi.....
bragancica9 #258
Odgovori: 409


08. Sep 2011. 23:00:36
Pametnu prorocnu

evo napisasmo istovremeno nesto vrlo slicno....onaj moj gornji post nije napisan tebi i pisan je prije nego sto procitah ovaj tvoj.....

izgleda da se mi u vise toga slazemo nego sto se razumijemo....
nimalo ja ne osporavam pravo onima koji su protiv homoseksualne parade, niti ja tvrdim da ta parada nekoga ne vrijedja, kao sto i homoseksualce vrijedja odsustvo nekih prava za koja su uskraceni.....ja osporavam pravo nekome da fizicki ugrozava te ljude i da za sebe tvrdi da je u pravu, da je primoran tako jer stiti neke svoje vrijednosti......
ti tvrdis da parade nisu nacin borbe primjenjen vremenu i da nece promjeniti nista...ja ne znam hoce li ili nece (nemam sposobnost gledanja u buducnost), ja se vodim logikom da ako su u nekim drugim zemljama prije nekog vremena takve iste, po meni nimalo radikalne metode, donijele odredjene rezultate, onda svako je opravdano pokusati i kod nas....a sta ce vrijeme donijeti???..ko zna.....
tvrdnju da drustvo nije sazrelo, ne volm nimalo, jer moze uvijek i na milion razlicitih nacina da se upotrebljava...i moze godinama jos, vijekovima.....
nisi mi naveo, niti pokusao objasniti, sta treba oni da rade da bi to drustvo postepeno sazrelo...koji su to nacini sazrijevanja drustva u tome pravcu???..na koji nacin da ti ljudi dodju do svojih prava????...tvrdnja da drustvo nije sazrelo je sklanjanje prasine pod tepih......
da je homoseksualna parada radikalan potez u tome se ne zlazem s tobom ( vise puta ponovih) ..... mislim da je to dobar, miran nacin da se sa necim pocne....radikalne metode za mene bi bile ako bi homoseksualci prijetili recimo strajkom gladju ako im se ne omoguci to i to, ili da ce blokirati granice, ili da ce praviti nered, paliti automobile itd.itd......to podrzao ne bih nikada, i bilo bi mi jednako odvratno kao sto mi je odvratan onaj primitivizam kojim se casni heterosekualci obracunavaju sa homoseksualcima, stiteci svoja ugrozena heteroseksualna prava.....

sto se tice tog prostog pitanja - da li je homoseksualizam bolest????....
objasnih ti zasto ja biram istinu da nije......znam ja dobro u kolikim su nedoumicama eksperti koji se time bave, koliko su i oni u zabludam i razlicith zakljucaka, ali dok to zvanicno ne stoji ni u jednom medicinskom registru da je bolest, ja ne mogu drugacije nego reci da homoseksualizam nije bolest.....jer ja priznajem nauku u svoj njenoj moci i nemoci....
ako za 10 godina, neki novi naucnici dodju do nekih pouzdanih saznanja, i ako na osnovu toga homoseksualizam bude okarakterisan kao bolest, naravno da cu i ja vjerovati da je to bolest......

ps. a to sto ovi forumasi meni prisivaju kojekakve etikete, psihoanalize, dijagnoze i sto mi moralno i potpuno hetroseksualno psuju sve zivo i mrtvo je posljedica toga, sto ja na post u kojem je postavljen video klip vjesanja homoseksualca u Iranu i to navodi kao svijetao primjer kako se treba i kod nas, jednostavno napisem da je glupost......ili za post u kojem se homoseksualziam poredi sa sexom izmedju covjeka i zivotinje i to navodi kao argument da je homoseksualizam bolest, isto tako imenujem jasnim imenom glupost.....


Zivio.....
MAARRIN #259

Odgovori: 764


09. Sep 2011. 18:22:36


Edukacija

Na planu edukacije Queeria centar objedinjuje ponudu razlièitih programa, seminara, radionica i predavanja, obezbeðuje struènu literaturu i konsultacije kao i druge aktivnosti koje za cilj imaju jaèanje društvene svesti o položaju marginalizovanih grupa.

Od svog osnivanja Queeria centar je samostalno ili u saradnji sa drugim nevladinim organizacijama organizovao preko 200 radionica, seminara, predavanja i drugih edukativnih programa.

Posebno izdvajamo višegodišnju saradnju sa nevladinim organizacijama za GLBT prava: Gej - strejt alijansom, Labris – organizacijom za lezbejska ljudska prava, Queer Beograd kolektivom, organizacijom Gayten, kao i organizacijama iz regiona: Queer Zagrebom i Udruženjem Q iz Sarajeva.

Takoðe, kvalitetna i dugotrajna saradnja uspostavljena je sa organizacijama: Alternativni kulturni centar (Niš), Anti trafiking centar, Centar za integraciju mladih, Centar za kulturnu dekontaminaciju, Centar za nenasilnu akciju, Fond za humanitarno pravo, Helsinški odbor za ljudska prava, Inicijativa mladih, Jazas, Kulturni centar REX, Omladina Caritasa, Omladinski informativni centar, Pešèanik (Kruševac), Regonalni centar za manjine, Urban In (Novi Pazar), YUCOM, ŽAR (Kikinda), Žene u crnom, Žene za mir (Leskovac), ŽINDOK... kao i organizacijama iz regiona: CURE (Sarajevo), Idem i ja (Mali Lošinj), Mirovna akcija (Skoplje), Taboo (Vukovar)...




LUDA KUCA!!
MAARRIN #260

Odgovori: 764


09. Sep 2011. 18:24:11


Lezbos vesti

Lezbejski par spasao 40 osoba
Stotine gej brakova u Njujorku
Knjiga za vrele letnje dane
Eva Longorija lezbijka u filmu
Lezbejski par zatvorio modnu reviju
Džesi Džej: Volim i muškarce i žene!
Bog æe spasiti ekipu od lezbijki
Prvo lezbijsko venèanje u Nepalu


ODE SVET U PM!!
Tweetily #261

Odgovori: 2586


22. Jan 2012. 00:19:55
Homoseksualnost je politièko opredeljenje

Ljudi imaju potrebu za seksom sa istim polom iz èiste egzibicije.

Nauèno je dokazano još sedamdesetih godina prošlog veka u USA da preko 85% homoseksualaca nakon što vodi ljubav sa suprotnim polom prestaje to biti. Nekima je to bio dovoljan dokaz da se radi ili ne radi o bolesti, odonosno da problem nije fizièke prirode.
Jednostavno veæina tih ljudi nije više znala šta æe od besa pa su se opredelili za takvu politièku opciju. Kasnije su se stvorili homoseksualni lobiji koji su danas slièni jevrejskim i iz tog razloga homoseksualci imaju sve veæi uticaj u društvima i ostvaruju sve veæa i veæa prava, ugrožavajuæi tako nas ostale, jer kao što rekoh to jeste politièko opredeljenje.
Biseksualci su èisti egzibicionisti.
I jednima i drugima je potrebno javno istupanje i propagiranje kako bi mogli privuæi što veæe mase u svoje redove, jer izbor im je sužen zbog velikog broja heteroseksualaca. Inaèe homoseksualizam je idelan za manipulaciju objektom u društvu heteroseksualaca.

-----------------
"Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završit æe karijeru u nižerazrednom Vratniku" - dr Karajliæ
lion_heart #262

Odgovori: 730


22. Jan 2012. 12:32:05


a visak zenskih hormona u prizemnim vodama, koje poticu od raznih hemikalija i antibebi tableta, dezodoransa i sl?

u nekim ekosistemima broj jedinki muskog pola je opalo za 99%!
danasnji muskarci su manje maljavi, slabiji su fizicki, imaju visi glas i zenskiji stas... slazem se da je moc sugestije ogroman u odredjenim uzrastima, a drustvo prikriveno i javno i sugerise homoseksualizam kao mogucu opciju.
ja bi ih prvo lecio (hormonskom terapijom), pa ako se ne izlece, rekao bi da je homoseksualnost bolest...



-----------------
U ljubavi nema ponosa, samo dostojanstva!
severina1 #263
Odgovori: 2


01. Jun 2017. 18:42:16


i dont think its a disease as i like doing it with another female also having sex with a man both are as good and sexually orgasmic not sure which is the best its to the indevidual what they prefer theres ladyboys shemales which are more pretty yhan some of us females ive had sex with a shemale it was mind blowing
Strana : Prethodna 1 . . . 16 17 18 [19]

Nemate dovoljno prava da odgovorite na ovom forumu.


Podelite Ovu Stranicu:
:: EROTSKE PRICE :: SANOVNIK :: ZABAVA
| Učitavanje stranice trajalo: 0.0257180 sek.| Članovi online - 4 | Gosti online: - 885 | Powered by Ljubavni-Sastanak.com |

Marketing | Mogucnosti | RSS Novosti | Kontakt | Uspesna Ljubavna Muvanja | Uslovi Koriscenja Sajta | Polisa Privatnosti
Extreme eXTReMe Tracker