Ljubavni Sastanak na Fejsbuku
Svako vece od 20 casova okupljanje u Pricaonici. Dobrodosli!

Forum
Forum :: Search by forum :: Forum Options :: Forum`s Top

3. Opšte teme > Sport > SVETSKO PRVENSTVO U FUDBALU - Afrika 2010. - ’’Ujedinjena Afrika, ujedinjeni svet’’

Səhifələr: Əvvəlki 1 . . . 4 5 6 [7] 8 9 10 Sonraki
Millllla #1

Posts: 10302

11. Iyu 2010. 17:09:14

Danas, 11.06.2010.godine zvanièno je poèelo 19. Svetsko Prvenstvo u fudbalu koje se održava u Južnoj Africi.
Na prvenstvu uèestvuje 32 reprezentacije, a do titule svetskog prvaka odigraæe se 64 utakmice u 9 gradova Južne Afrike.

Grupa G: Brazil, Severna Koreja, Obala Slonovaèe, Portugal
Grupa H: Španija, Švajcarska, Honduras, Èile.

25.06.2010. Èile - Španija

Da èujemo vaše komentare, utiske i prognoze vezane za utakmice.

GRÈKA - ARGENTINA 0:2 ( 0:0 )
Fudbaleri Argentine zabeležili su i treæu pobedu na Svetskom prvenstvu, pošto su u poslednjem kolu B grupe savladali Grèku sa 2:0 (0:0).
Vodeæi gol postigao je Martin Demikelis u 78. minutu, a konaèni rezultat u samoj završnici postavio je rezervista Martin Palermo.

FRANCUSKA - JUŽNA KOREJA 1:2 ( 0:2 )

Fudbaleri Južne Afrike pobedili su Francusku sa 2:1 (2:0) u poslednjem kolu A grupe, ali to im nije bilo dovoljno za prolaz dalje.
Domaæi su poveli golom Kumala u 19. minutu, potom je iskljuèen Gurkuf, prednost je duplirao Mfela u 37. minutu, a jedini gol za Francuze na SP dao je Maluda u 70. minutu.
NO COMMENT

JUŽNA KOREJA - NIGERIJA 2:2 ( 1:1 )
Južna Koreja i Nigerija odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u utakmici poslednjeg kola B grupe na Mundijalu. Korejcima je bod bio dovoljan za prolaz u osminu finala.
Nigerijce je u voðstvo doveo Uèe u 12. minutu. Li je u 38. minutu postigao izjedanèujuæi gol za J. Koreju. Park je u èetvrtom minutu drugog poluvrmena dobro izveo slobodan udrarac, golman Enejama je loše procenio let lopte, i Korejci su poveli sa 2:1. Konaèan rezultat postavio je Aegbeni golom iz penala u 69. minutu.

URUGVAJ - MEKSIKO 1:0 ( 1:0 )
U utakmici poslednjeg kola grupe A Urugvaj je golom Suareza u 43. minutu pobedio Meksiko i zauzeo prvo mesto u grupi.
Maksi Pererira se iz drugog plana probio po desnoj strani i uputio odlièan centaršut u sredinu, a Suarez je udarcem glavom savladao golmana Pereza.

NAJBITNIJE: SUTRA SMO UZ NAŠE FUDBALERE SVIM SRCEM, ZASLUŽILI SU

Utakmica naše reprezentacije s Australijom æe odluèiti da li se naši fudbaleri vraæaju kuæi ili ipak nastavljaju borbu na SP.

Zato, sutra, svim srcem i snagom smo uz naše momke, navijamo i oèekujemo 3 boda.

ORLOVI NAŠI, SAMO NAPRED, SRBIJA JE UZ VAS, I U DOBRU I U ZLU!

MILANCE80 #88

Posts: 156

23. Iyu 2010. 16:36:58
DAN D

Posto je juce bilo uspesno tipovanje na golove, nastavljamo . . .

4. Nigerija 1

Dakle, iz grupa A i B u osminu finala plasirale su se reprezentacije: URUGVAJA, MEKSIKA, ARGENTINE I JUŽNE KOREJE.

SVAKA ÈAST ZA NJIH

Millllla #90

23. Iyu 2010. 19:34:38
ENGLESKA - SLOVENIJA 1:0 ( 1:0 ) I SAD - ALŽIR 1:0 ( 0:0 )

Reprezentacija Engleske zabeležila je minimalnu pobedu nad Slovenijom kojom se plasirala u osminu finala Svetskog prvenstva.

Jedini gol za "Gordi Albion" postigao je Džermejn Defo u 22. minutu na asistenciju Džejmsa Milnera.

Sloveniju je od istorijskog plasmana u nokaut fazu delilo svega nekoliko minuta jer je Lendon Donovan u nadoknadi vremena postigao pobedonosni gol za SAD protiv Alžira. Tako je Engleska zauzela drugo mesto u grupi, a SAD prvo.

Grupa C:
1. SAD 5
2. Engleska 5
3. Slovenija 4
4. Alžir 1

Iz grupe C u osminu finala idu reprezentacije SAD i ENGLESKE.

24. Iyu 2010. 03:54:56
AUSTRALIJA - SRBIJA 2:1 ( 0:0 ) I NEMAÈKA - GANA 1:0 ( 0:0 )

AUSTRALIJA - SRBIJA 2:1
Reprezentacija Srbije izgubila je od Australije 2:1 u treæem kolu grupe D, pa su "orlovi" završili uèešæe na Svetskom prvenstvu sa tri osvojena boda.
Srbija je 70. minuta bila mnogo bolji rival na terenu, kontrolisala igru i stvarala šanse, ali su naši igraèi sve uspeli da promaše.
U drugom poluvremenu, Australija je doèekala svoju priliku i preko Kejhila i Holmana za samo pet minuta stigla do dva gola prednosti. Sve što su naši igraèi do kraja uspeli da urade je pogodak Panteliæa pet minuta pre isteka vremena.

Užasno, ne verujem

NEMAÈKA - GANA 1:0 ( 0:0 )
Fudbaleri Nemaèke oèekivano su savladali Ganu na stadionu Soker siti u Johanesburgu sa 1:0. Strelac jedinog pogotka na meèu bio je Ozil u 59. minutu koji je na fantastièan naèin savladao golmana Kingsona, a ovim rezultatom oba tima su došla do osmine finala.

Grupa D:
1. Nemaèka 6
2. Gana 4
3. Australija 4
4. Srbija 3

Iz ove grupe u osminu finala idu reprezentacije Nemaèke i Gane.

24. Iyu 2010. 21:36:04
SRBIJA SE VRACA KUCI - MALI KOMENTAR NO. 1 !!!

Jos jedna epizoda o nasem ucescu na svetskom prvenstvu u fudbalu je zavrsena !!! Kao i uvek traze se neki izgovori, ko nas je sada ostetio - pa naravno sudija ! Pa gospodo nece biti jer ako iz petnaestak gol sansi damo samo dva gola spletom srecnih okolnosti ne moze se reci da smo doziveli fudbalsku nepravdu !!! Neka se ceo strucni stab upita da li je bilo propusta u postavljanju taktike, i neka se sada jave oni placeni novinari koji su nase fudbalske zvezde predstavljali kao velike igrace samo da bi im pronasli inostrane angazmane !!! Nikada, ponavljam nikada necemo nista da uradimo sve dok ekipu ne spustimo na zemlju !!! Mi smo ljudi njih ispratili u Afriku kao polufinaliste i zato ovo primamo kao neuspeh ali jedno moramo znati - ovo je nasa realnost, pa sada sta je tu je !!!
Millllla #95

25. Iyu 2010. 01:10:03
SLOVAÈKA - ITALIJA 3:2 ( 1:0 ) JAPAN - DANSKA 3:1 ( 2:0 ) PARAGVAJ - NOVI ZELAND 0:0 ( 0:0 ) HOLANDIJA - KAMERUN 2:1 ( 1:0 )

SLOVAÈKA - ITALIJA 3:2 ( 1:0 )
Fudbaleri Slovaèke pobedili su Italiju sa 3:2 u poslednjem kolu E grupe Svetskog prvenstva u Južnoj Africi i tako su eliminisali branioca titule sa šampionata.
Pri rezultatu 2:1 Italijanima je poništen gol zbog ofsajda, mada se èinilo je Kvaljarela bio u liniji sa odbrambenim fudbalerom Slovaka.
Slovaci su poveli golovima Roberta Viteka u 25. i 79. minutu, smanjio je Di Natale u 81., zatim je Kopunek minut do kraja povisio na 3:1, a konaèni rezultat postavio je Kvaljarela u drugom minutu nadoknade.

JAPAN - DANSKA 3:1 ( 2:0 )
Fudbalska reprezentacija Japana pobedila je Dansku sa 3:1 u poslednjem meèu F grupe Svetskog prvenstva i u osmini finala æe igrati sa selekcijom Paragvaja.
Iako im je odgovarao i remi, ‘Samuraji’ su predvoðeni Keisukeom Hondom stigli do novog trijumfa.
‘Japanski car’ postigao je prvi gol, prednost je do poluvremena duplirao Jasuhito Endo, Tomason je smanjio iz penala u 81. minutu, a Okazaki je na divno dodavanje Honde postavio konaèni rezultat.

PARAGVAJ - NOVI ZELAND 0:0 ( 0:0 )
U treæem kolu F grupe fudbaleri Paragvaja su remizirali sa selekcijom Novog Zelanda (0:0) i plasirali se u osminu finala Svetskog prvenstva kao lideri te grupe.

HOLANDIJA - KAMERUN 2:1 ( 1:0 )
Fudbaleri Holandije savladali su Kamerun rezultatom 2:1, u treæem kolu E grupe Svepskog prvenstva u Južnoj Africi.
’Lale’ su tako zabeležile i treæu pobedu u prvoj fazi takmièenja i saèuvale maksimalan uèinak, pa u osminu finala idu kao lider te grupe.
Holandija je do novog trijumfa došla golovima Robina van Persija u 36. i Klasa Jana Huntelara u 84. minutu, dok je jedini gol za Kamerun postigao Samuel Eto u 65. minutu iz penala.