Ljubavni Sastanak na Fejsbuku
Svako vece od 20 casova okupljanje u Pricaonici. Dobrodosli!

Forum
Forum :: Cautare in forum :: Forum Optiuni :: Topul forumurilor

3. Opšte teme > Sport > SVETSKO PRVENSTVO U FUDBALU - Afrika 2010. - ’’Ujedinjena Afrika, ujedinjeni svet’’

Pagini : Anterior 1 . . . 6 7 8 [9] 10 Urmatorul
Millllla #1

Raspunsuri: 10302

11. Iun 2010. 17:09:14

Danas, 11.06.2010.godine zvanièno je poèelo 19. Svetsko Prvenstvo u fudbalu koje se održava u Južnoj Africi.
Na prvenstvu uèestvuje 32 reprezentacije, a do titule svetskog prvaka odigraæe se 64 utakmice u 9 gradova Južne Afrike.

Grupa G: Brazil, Severna Koreja, Obala Slonovaèe, Portugal
Grupa H: Španija, Švajcarska, Honduras, Èile.

25.06.2010. Èile - Španija

Da èujemo vaše komentare, utiske i prognoze vezane za utakmice.

IGRA POÈINJE!

-----------------
Love Is In The Air
Millllla #114

27. Iun 2010. 19:47:56
NEMAÈKA - ENGLESKA 4:1 ( 2:1 )

Fudbalska reprezentacija Nemaèke plasirala se u èetvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi pobedom nad selekcijom Engleske rezultatom 4:1.

Prvi gol za Nemce postigao je Miroslav Klose koji se sa 12 pogodaka izjednaèio na veènoj listi za Brazilcem Peleom, dva gola dao je Miler, a jednom se u strelce upisao Podolski.
Jedini gol za Englesku postigao je Apson.
Pored sjajne igre i ubedljive pobede ekipe Joakima Leva, duel u Blumfontejnu obeležila je i katastrofalna odluka urugvajske sudijske trojke Larionda, Fandino, Espinosa koji u 38. minutu nisu priznali oèigledan gol Frenka Lamparda pri voðstvu Nemaèke od 2:1. Posle Lampardovog udarca lopta se od preèke odbila, prešla je gol liniju gotovo metar, ali je Larionda samo odmahnuo i Englezi su ošteæeni.

Bilo kako bilo, Nemaèka ide u èetvrtinu finala.

SVAKA ÈAST

Millllla #115

28. Iun 2010. 00:25:55
ARGENTINA - MEKSIKO 3:1 ( 2:0 )

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u èetvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi pošto je u Johanezburgu savladala Meksiko rezultatom 3:1.

’Gauèosi’ su tako u reprizi duela sa prethodnog Mundijala u Nemaèkoj ponovo, kao i pre èetiri godine, u osmini finala eliminisali Meksiko.
Dva gola za Argentinu postigao je Karlos Tevez, u 26. i 52, dok je Iguain bio precizan u 33. minutu. Utešni pogodak za Meksiko postigao je Havijer Hernandes u 71. minutu.
Izabranici selektora Dijega Armanda Maradone æe u èetvrtfinalu igrati protiv selekcije Nemaèke.

OÈEKIVANO I ZASLUŽENO

MILANCE80 #116

Raspunsuri: 156

28. Iun 2010. 02:34:21
PONEDELJAK 28.06.

HOLANDIJA - SLOVACKA
Uloga favorita ide naravno na stranu Holandjana, ali nisu li Slovaci dosli do osmine finala preko svetskog sampiona. Dakle, nece lalama biti lako da dobiju ovaj mec protiv verovatno jedne zatvorene postavke gde ce prioritet biti sacuvati svoj gol.

BRAZIL - CILE
Ovde mozemo da prepisemo komenatar sa prve utakmice, sa tom razlikom sto se ovde ipak ocekuje malo otvorenija igra Cileanaca. Obe ekipe dolaze sa juznoamerickog kontinenta i sigurno ce to igrom i pokazati, mada ipak ovde nema mesta iznenadjenju.
Millllla #117

28. Iun 2010. 20:51:32
HOLANDIJA - SLOVAÈKA 2:1 ( 1:0 )

Fudbaleri Holandije pobedili su Slovaèku sa 2:1 (1:0) u osmini finala Svetskog prvenstva u Južnoj Africi.

Prvi gol postigao je Arjen Roben u 18. minutu, Slovaci su imali tri odliène prilike za izjednaèenje, a pitanje pobednika rešio je Vesli Snajder pogotkom na šest minuta do kraja.

Bukvalno u poslednjem sekundu meèa Robert Vitek je iz penala ublažio poraz Slovaèke. Holandija, koja je na SP 2006. godine eliminisana od Portugala u 1/8 finala, sada æe se u èetvrtfinalu sastati sa boljim iz okršaja Brazila i Èilea.

MILANCE80 #118

29. Iun 2010. 03:01:27
UTORAK 29.06.

PARAGVAJ - JAPAN
Jos jedan duel juznoamericke i azijske eipe. Od Paragvaja mozemo da ocekujemo tvrdu igru na sredini terena, dok od Japanaca brze prodore po bokovima i pogotovo opasne situacije posle prekida sto su vec pokazali u toku sampionata. Ako uzmemo u obzir zavidno tehnicko umece Japanaca, red je da neko osvetla obraz i azijcima te stoga - igramo 2 i golove od 0 do 2

SPANIJA - PORTUGAL
Jos jedan derbi susret u osmini finala. Iz susreta u susret Spanci pokazuju da je pocetni poraz u grupi bio samo jedan los dan, dok su Portugalci zbog ranijeg plasmana u osminu finala imali vise vremena da se pripreme za ovu utakmicu. Ne treba sumnjati u kvalitet ove utakmice, vec treba ocekivati da jedan igrac resi pitanje pobednika. Sa malo vise optimizma odigracu 2 i golove 3+
Millllla #119

29. Iun 2010. 03:22:44
BRAZIL - ÈILE 3:0 ( 2.0 )

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala u èetvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, pošto je u Johanesburgu pobedila Èile rezultatom 3:0.

’Karioke’ æe u èetvrtfinalu igrati protiv selekcije Holandije, koja je prethodno u osmini finala pobedila Slovaèku sa 2:1.

Izabranici selektora Karlosa Dunge stigli su do novog trijumfa golovima Žuana u 35, Luisa Fabijana u 38. i Robinja u 59. minutu.

BRAZIL

Millllla #120

30. Iun 2010. 00:03:18
PARAGVAJ - JAPAN 0:0 ( 0:0 ) I ŠPANIJA - PORTUGAL 1:0 ( 0:0 )

Fudbalska reprezentacija Paragvaja se prvi put u svojoj istoriji plasirala u èetvrtfinale Svetskog prvenstva.
Paragvaj je, posle boljeg izvoðenja penala, u osmini finala Mundijala u Južnoj Africi eliminisao selekciju Japana rezultatom 5:3.
Posle regularnih 90 minuta nije bilo golova, daš kao ni posle dva produžetka, pa se pristupilo izvoðenju penala. Pitanje pobednika rešeno je u treæoj seriji, kada je reprezentativac Japana Komano pogodio preèku.

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u èetvrtfinale Svetskog prvenstva u Južnoj Africi pošto je u utorak savladala Portugal rezultatom 1:0.
Pobedonosni gol za ’crvenu furiju’ postigao je igraè Barselone David Vilja u 63. minutu, posle sjajne asistencije Æavija.
Izabranike selektora Visentea Del Boskea u èetvrtfinalu oèekuje duel sa selekcijom Paragvaja.

MILANCE80 #121

01. Iul 2010. 23:16:57
CETVRTFINALE

Posle dva dana pauze na svetskom prvenstvu, sutra se nastavlja potraga za najboljom planetarnog selekcijom.

HOLANDIJA - BRAZIL

Ovde mozemo da ocekujemo vrhunsku borbu i dobru igru oba rivala Holandija je ekipa sasatavljena od vrhunskih igraca koji su do sada igrali onoliko koliko im je bilo dovoljno za pobedu. Dok ekipa Brazila od pocetka ovog sampionata podize formu, i iz meca u mec igra sve leprsavije i dopadljivije. U duhu tradicije ocekuje se utakmica sa golovima - dakle ako igrate golove 3+ a konacan ishod ipak 2

URUGVAJ - GANA

Bez sumnje sudar ekipa koje su najprijatnije iznenadjenje ovoga sampionata. Urugvaj igru zasniva na tvrdoj odbrani i svoju sansu ceka iz kontra napada preko izuzetnog napadackog tandema. Dok ekipa Gane svoju igru bazira na tecnoj igri, kao i brzini pojedinaca. Ovde ocekujemo utakmicu sa golovima od 0 do 2, a kao konacnog pobednika ovoga duela ipak vidim crne zvezde Afrike - dakle 2

03. Iul 2010. 12:23:28
HOLANDIJA - BRAZIL 2:1 ( 0:1 ) I URUGVAJ - GANA 1:1 ( 0:0 )

Reprezentacija Holandije prvi je polufinalista Svetskog prvenstva u Južnoj Africi jer je posle preokreta pobedila Brazil sa 2:1 (0:1).
Brazil je u desetom minutu poveo preko Robinja kojem je asistirao Felipe Melo, a igraè Juventusa je u 53. minutu autogolom izjednaèio rezultat.
U drugom poluvremenu Holandija je sjajno igrala i u 78. minutu uspela da preokrene rezultat. Strelac glavom posle kornera bio je Vesli Snajder. Pet minuta kasnije Brazil je ostao sa igraèem manje jer je Melo iskljuèen posle starta nad Robenom.

Holandija: Stekelenburg - Ojer, Heitinga, Van Bronkhost, Van Der Vil - De Jog, Van Bomel, Kujt, Snajder, Roben - Van Persi (Huntelar 85’)

Brazil: Žulio Cezar – Žuan, Lusio, Bastos (Žilberto Melo 62’), Maikon – Felipe Melo, Silva, Kaka, Robinjo, Alveš - Fabiano (Nilmar 77’)

------------------------------------------------------------------------------

Reprezentacija Urugvaja plasirala se u polufinale pošto je posle penala bila bolja od Gane. Posle 120 minuta bilo je 1:1, a u penalima 4:2 za Uruse.
Tragièar meèa bio je Asamoa Gijan koji je u poslednjim sekundima produžetaka pogodio preèku iz penala koji je namerno skrivio Luis Suares.
Gana je povela u 45. minutu sjajnim golom Sulija Muntarija, a u 55. je izjednaèio Dijego Forlan je iz slobodnog udarca. Urugvaj æe u prvom polufinalu posle 60 godina igrati protiv Holandije.
Penal serija:
Forlan 1:0 – Gijan 1:1
Viktorino 2:1 – Apia 2:2
Skoti 3:2 – Mensa brani Muslera
Pereira preko gola – Adija brani Muslera
Abreu 4:2, pobeda Urugvaja

Urugvaj: Muslera – Viktorino, Lugano (Skoti 38’), Fusile, Pereira – Arevalo, Pres, Fernandes (Lodeiro 45’), Kavani (Abreu 76’) – Suares, Forlan

Gana: Kingson – Mensa, Vorsa, Sarpei, Pejntsil – Boateng, Anan, Asamoa, Inkom (Apia 74’), Muntari (Adija 88’) - Gijan

Dakle, prvo polufinale odigraæe reprezentacije Holandije i Urugvaja. Bravo za njih, svaka èast na pobedama

IDEMO DALJE

Millllla #125

03. Iul 2010. 12:27:01
BLIŽI SE FINALE SP 2010 - AFRIKA

Millllla #126

04. Iul 2010. 18:00:31
ARGENTINA - NEMAÈKA 0:4 ( 0:1 ) I PARAGVAJ - ŠPANIJA 0:1 ( 0:0 )

Fudbaleri Nemaèke deklasirali su Argentinu sa 4:0 (1:0) u èetvrtfinalu Svetskog prvenstva i u polufinalu æe igrati sa pobednikom meèa Španija – Paragvaj.
Dvostruki strelac za ’pancere’ bio je Miroslav Klose (67. i 89. minut), prvi gol dao je Tomas Miler u treæem minutu, a treæi Arne Fridrih.
Klose je sada ukupno postigao 14 golova na svetskim prvenstvima. èime se izjednaèio sa Gerdom Milerom, a ispred je jedino Ronaldo sa 15 pogodaka.

Argentina: Romero, Otamendi (70’ Pastore), Demikelis, Burdiso, Hajnce, Maskerano, Maksi Rodriges, Di Maria (75’ Aguero), Mesi,Teves, Iguain.

Nemaèka: Nojer, Lam, Fridrih, Mertesaker, Boateng (72’ Jansen), Miler (84’ Trohovski), Kedira (78’ Kros), Švajnštajger, Podolski, Ozil, Klose.

---------------------------------------------------------------------------------

Fudbaleri Španije su poslednji polufinalisti Mundijala u Južnoj Africi.
Izabranici selektora Visentea Del Boskea su u èetvrtfinalu savladali selekciju Paragvaja sa 1:0 i tako se po prvi put u istoriji plasirali meðu èetiri najbolje selekcije na SP.
Gol odluke na stadionu ’Elis Park’ postigao je David Vilja u 83. minutu. Napadaè Barselone je do sada na Mundijalu postigao pet golova. ’Crvena furija’ æe u polufinalu, sedmog jula u Durbanu, igrati protiv Nemaèke.