. "Sta ce meni tamo jedan mesec.Meni treba ovde jedna zemlja.".
okisha #16

23. Jun 2011. 15:17:17
WB: Ana ponovo ekspresno – 6:3, 6:0

Srpska teniserka Ana Ivanoviæ plasirala se u treæe kolo Vimbldona, pošto je savladala Eleni Danilidu iz Grèke sa 6:3, 6:0.

okisha #17

23. Jun 2011. 17:57:38
Ðokoviæ u tri seta do treæeg kola

Novak Ðokoviæ plasirao se u treæe kolo Vimbldona, pošto je savladao Kevina Andersona iz Južne Afrike sa 6:3, 6:4, 6:2.

okisha #18

23. Jun 2011. 19:49:38
WB: Kraj za Troickog u drugom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je od Jen-Hsuna Lua sa 7:6 (7-5), 6:4, 6:4 u drugom kolu Vimbldona

okisha #19

24. Jun 2011. 01:16:21
Ana i Andrea u drugom kolu dubla

Ana Ivanoviæ i Andrea Petkoviæ plasirale su se u drugo kolo ženskog dubla na Vimblodnu.

Srpsko-nemaèka kombinacija je u prvom kolu bila bolja u dva seta, 6:1, 6:2, od Kai Èen-Èanh iz Kineskog Tajpeha i Amrikanke Džil Krajbas.

U narednom kolu Ivanoviæeva i Petkoviæeva igraju protiv boljeg iz meèa u kome se sastaju šesti nosioci Naða Petrova/Anastasija Rodionova i Irina-Kamelija Begu/Melinda Cink.

okisha #20

24. Jun 2011. 20:19:17
Zimonjiæ ubedljivo

Nenad Zimonjiæ i Mikael Lodra plasirali su se u drugo kolo Vimbldona u konkurenciji parova.

okisha #21

24. Jun 2011. 20:23:09
Kraj za Jelenu

Jelena Jankoviæ, koja je u paru sa Anastasijom Pavljuèenkovom izgubila od Sabine Lisiciki i Samante Stosur sa 6:3, 6:1. Jelena je i u singlu ispala u prvom kolu, od Marije Hose Martines Sanèes.

Ana razoèarala, kraj u treæem kolu

Srpska teniserka Ana Ivanoviæ izgubila je od Petre Cetkovske sa 6:2, 7:6 (7-0) u treæem kolu Vimbldona.

okisha #24

25. Jun 2011. 22:26:47
Bagdatis opomenuo Ðokoviæa

Novak Ðokoviæ plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je pobedio Kipranina Markosa Bagdatisa sa 6:4, 4:6, 6:3, 6:4

Ðokoviæ je igrao znatno ispod svog nivoa, nije bio dovoljno agresivan, ali je uspeo da se izbori sa neugodnim rivalom i savlada ga peti put u isto toliko okršaja.

Naredni suparnik Novaku biæe Mikael Lodra iz Francuske, koji je u tri seta dobio Jen-Hsuna Lua. U dosadašnja tri okršaja Ðokoviæ je dva puta dobio Lodru, poslednji put ove godine u Majamiju (6:4, 6:1).

Bagdatis je poznat kao teniser u èijoj igri mnogo zavisi od naèina na koji poène meè. Od samog starta meèa sa Novakom videlo se da je ’naoštren’ i rastrèan, a i servis mu je funkcionisao prilièno dobro.

Ðokoviæ je igrao solidno, ali daleko od sopstvenog maksimuma i možda nešto pasivnije, pa je u nekoliko poena propustio šanse da doðe do brejk prilike.

Kipranin je bio ravnopravan sve do desetog gema, tj. do trenutka kada je servirao za ostanak u meèu. Tada se videla razlika u kvalitetu izmeðu dvojice tenisera – Bagdatis se unervozio i napravio nekoliko grešaka, a Ðokoviæ je manirom velikog igraèa iskoristio šansu, realizovao drugu set loptu i poveo sa 1-0.

Na poèetku drugog seta Bagdatis je stvorio dve uzastopne brejk šanse, ali Novak je odgovorio sa tri uzastopna neodbranjiva servisa i brzo je osvojio gem.

Ðokoviæ se u sledeæem gemu revanširao Kipraninu propustivši èetiri brejk prilike – prve dve loštim riternom, na treæoj je Bagdatis ’oèistio’ liniju forhendom, a èetvrtu je spasao asom (1:1).

I u treæem gemu u nizu viðene su brejk lopte, Kipranin je stvorio dve uzastopne, a Novak je na prvoj odservirao duplu grešku. Ðokoviæev je bio skrušen, njegov govor tela nije slutio na dobro, a u skladu sa tim odvijale su se stvari u drugom setu.

Novak je bio nervozan i nije se èesto odluèivao za napad, a posle izgubljenog poena pri rezultatu 4:3 za Bagdatis i 30:30 Novak je nekoliko puta udario reketom o pod.

Do kraja seta Ðokoviæ nije bio blizu brejka, a Kipranin je asom okonèao drugi set – 6:4, 1-1 u setovima.
Nivo Bagdatisove igre za nijansu je opao poèetkom treæeg seta, a Ðokoviæ je u èetvrtom gemu spasao tri vezane gem lopte i stvorio šansu za brejk. Tada je propustio izglednu priliku za ’pasing’, ali je na drugoj brejk prilici doèekao grešku suparnika – 3:1 za Ðokoviæa.

Do kraja seta Novak se koncentrisao prevashodno na svoje gemove i to se ispostavilo kao ispravan plan – Ðokoviæ se nije suoèio ni sa jednom brejk loptom, a poslednji gem osvojio je bez izgubljenog poena (6:3).

Srpski teniser propustio je dve prilike za brejk na startu èetvrtog seta, ali to ga nije iznerviralo – sigurno je osvajao gemove na svoje servis i èekao novu šansu. Doèekao ju je u petom gemu, igrao se dug poen, a strpljiviji je bio Ðokoviæ i napravio je brejk (3:2).

Novak brzo i lako u èetvrtfinalu

Najbolji srpski teniser Novak Ðokoviæ pobedio je Mikaela Lodru sa 6:3, 6:3, 6:3 u osmini finala Vimbldona.

Za plasman u polufinale Novak æe se boriti sa 18-godišnjim Australijancem Bernardom Tomiæem, koji je u tri seta izbacio Gzavijea Malisa.

okisha #27

28. Jun 2011. 12:07:58
iznenadjenja....zanimljivosti sa Vimbldona..........

Ispale sestre W i Voznijacki!

Èetvorostruka šampionka Serena Vilijams eliminisana je u osmini finala Vimbldona, pošto je izgubila od Marion Bartoli sa 6:3, 7:6 (8-6) za skoro dva èasa igre.

takmièenje je okonèala i petostruka prvakinja Venus Vilijams. Kao i prošle sezone, kobna po nju bila je 23-godišnja Cvetana Pironkova, a rezultat je bio identièan kao lani – 6:2, 6:3.

Peta nositeljka Marija Šarapova plasirala se u èetvrtfinale Vimbldona, pošto je savladala Kineskinju Šuai Peng sa 6:4, 6:2.

U duelu dva najveæa iznenaðenja turnira Tamira Pašek bila je bolja od Ksenije Pervak i plasmanom u èetvrtfinale ostvarila je najbolji rezultat u karijeri

Petra Kvitova deklasirala je Janinu Vikmajer 6:0, 6:2 i sada je èeka Cvetana Pironkova.