Ljubavni Sastanak na Fejsbuku
Svako vece od 20 casova okupljanje u Pricaonici. Dobrodosli!

Forum
Forum :: Traži po forumu :: Forum Podesavanja :: Top Foruma

3. Opšte teme > Sport > SVETSKO PRVENSTVO U FUDBALU - Afrika 2010. - ’’Ujedinjena Afrika, ujedinjeni svet’’

Strana : Prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 . . . 10 Sledeća
Millllla #1

Odgovori: 10302

11. Jun 2010. 17:09:14

Danas, 11.06.2010.godine zvanièno je poèelo 19. Svetsko Prvenstvo u fudbalu koje se održava u Južnoj Africi.
Na prvenstvu uèestvuje 32 reprezentacije, a do titule svetskog prvaka odigraæe se 64 utakmice u 9 gradova Južne Afrike.

Grupa G: Brazil, Severna Koreja, Obala Slonovaèe, Portugal
Grupa H: Španija, Švajcarska, Honduras, Èile.

25.06.2010. Èile - Španija

Da èujemo vaše komentare, utiske i prognoze vezane za utakmice.

IGRA POÈINJE!

-----------------
Love Is In The Air
maskembal #44

Odgovori: 2868

18. Jun 2010. 16:41:54
orloviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

hvala vam za ovo danas

danke schon

ko hoce - trazi nacin, ko nece - trazi razlog
Millllla #45

18. Jun 2010. 18:08:03
VELIKA POBEDA SRBIJE NAD NEMAÈKOM 1:0 ( 1:0 )

OPET IZNENAÐENJE ALI PREDIVNOOOOOOOO

Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Nemaèke rezultatom 1:0 u drugom meèu Grupe D na Svetskom prvenstvu!!!!!!!!!!!
Gol je postigao Milan Jovanoviæ u 38. minutu, dok je Vladimir Stojkoviæ u 60. minutu odbranio penal Podolskom.
Nemaèka je od 37. minuta igrala sa igraèem manje pošto je Miroslav Kloze iskljuèen zbog drugog žutog kartona. Poslednji, treæi meè u grupi, Srbija igra sa Australijom 23. juna od 20:30.
Meè je sudio Undijano Maljenko iz Španije, koji je prethodne sezone u Primeri iskljuèio èak 11 igraèa na 17 susreta.

Srbija: Stojkoviæ, Kolarov, Ivanoviæ, Vidiæ, Subotiæ, Krasiæ, Stankoviæ Kuzmanoviæ (Petroviæ 75’), Jovanoviæ (Lazoviæ 79’), Ninkoviæ (Kaèar 69’) i Žigiæ

Nemaèka: Nojer, Fridrih, Mertesaker, Lam, Badštuber (Gomes 77’), Kedira, Švajnštajger, Ozil (Marin 70’), Muler (Kakau 70’), Podolski i Kloze

SLOVENIJA - SAD 2:2 ( 2:0 )

Reprezentacije SAD-a i Slovenije igrali su nerešeno, 2:2 (2:0) u prvom meèu drugog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Slovenci su posle istorijske pobede nad Alžirom, bili tako blizu novog trijumfa u grupi, ali su i pored dva gola prednosti na poluvremenu osvojili samo bod.

Golove Birsa u 13. i Ljubljankièa u 42, uspeli su Amerikanci da nadoknade ofanzivnom igrom u nastavku. Prvo je Donovan zakucao loptu u 48. minutu smanjio, da bi selektorov sin Majkl Bredli u 82. izjednaèio rezultat.

Slovenija: Handanoviæ, Breèko, Šuler, Cesar, Jokiæ, Birsa (Dediè 87’), Koren, Radosavljevic, Kirm, Ljubijankiè (Peènik 74’, Komac 93’), Novakoviæ.

SAD: Hauard, Èerundolo, Demerit, Onijevu (Gomes 80’), Bokanegra, Donovan, Bredli, Tores (Edu 46’), Dempsi, Altidor, Findli (Felihaber 46’)

ENGLESKA - ALŽIR 0:0 ( 0:0 )

Reprezentacija Engleske remizirala je i u drugom meèu na Svetskom prvenstvu pošto je sa Alžirom odigrala bez golova.

Englezi su tek u poslednjih pola sata meèa preuzeli potpunu kontrolu meèa i totalnom ofanzivom pokušali da stignu do gola, ali je napad "Gordog Albiona" delovao nemoæno.

Engleska (4-4-2): Džejms – Teri, Karager, Ešli Kol, Džonson – Beri, Lampard, Džerard, Lenon (Rajt-Filips 63’) – Runi, Heski

Alžir (4-5-1): M’Boli – Jahia, Halièe, Belhað, Bugera – Lasen, Jebda, Budebu, Zijani, Kadir – Matmur

Dobro bre, Englezi, koji vam je ðavo više???Hoæete li pobediti nekog na ovom SP????

HOLANDIJA - JAPAN 1:0 ( 0:0 )

Fudbaleri Holandije pobedili su Japan sa 1:0 (0:0) u drugom kolu grupe E Svetskog prvenstva u Južnoj Africi i tako du došli do drugog trijumfa na šampionatu.

Odluèujuæi gol postigao je Vesli Snajder u 53. minutu – igraè Intera je šutirao sa 20-ak metara, a loptu je golman Kavašima uspeo samo da skrene u mrežu.

U završnici meèa Afelaj je promašio dve izgledne prilike, a najbolju šansu za izjednaèenje Japanci su imali preko Okazakija u 90. minutu.