Ljubavni Sastanak na Fejsbuku
Svako vece od 20 casova okupljanje u Pricaonici. Dobrodosli!

Forum
Forum :: Traži po forumu :: Forum Podesavanja :: Top Foruma

3. Opšte teme > Sport > SVETSKO PRVENSTVO U FUDBALU - Afrika 2010. - ’’Ujedinjena Afrika, ujedinjeni svet’’

Strana : Prethodna 1 . . . 7 8 9 [10]
Millllla #1

Odgovori: 10302

11. Jun 2010. 17:09:14

Danas, 11.06.2010.godine zvanièno je poèelo 19. Svetsko Prvenstvo u fudbalu koje se održava u Južnoj Africi.
Na prvenstvu uèestvuje 32 reprezentacije, a do titule svetskog prvaka odigraæe se 64 utakmice u 9 gradova Južne Afrike.

Grupa G: Brazil, Severna Koreja, Obala Slonovaèe, Portugal
Grupa H: Španija, Švajcarska, Honduras, Èile.

25.06.2010. Èile - Španija

Da èujemo vaše komentare, utiske i prognoze vezane za utakmice.

HOLANDIJA - URUGVAJ

Obe reprezentacije su izuzetno zadovoljne sa plasmanom do sada na turniru. Ko god da izgubi nece mnogo tugovati, jer bi polufinale na pocetku turnira oberucke prihvatili. Naravno da Holandija ima ulogu favorita, zbog lepse i efikasnije igre - u cemu joj Urugvaj ne moze parirati. Sa druge strane Urugvaj ima taj stil igre da umrtvi protivnika tako da ce i veceras sve uciniti da umrtvi Holandiju.
Ako mene neko nesto pita ocekujem da neko konacno izbaci glupi Urugvaj dakle napred Holandija cist 1
Millllla #129

07. Jul 2010. 00:39:42
IMAMO PRVE FINALISTE : HOLANDIJA - URUGVAJ 3:2 ( 1:1 )

Reprezentacija Holandije prvi je finalista Svetskog prvenstva u Južnoj Africi jer je u Kejptaunu sa 3:2 (1:1) savladala selekciju Urugvaja.

Prvo poluvreme na stadionu "Grin point" obeležili su fenomenalni golovi Van Bronkhorsta iskosa sa leve strane i Dijega Forlana sa oko 35 metara.

U drugom poluvremenu Holandija za samo dva minuta stigla do dva gola prednosti. Prvo je Snajder u 71. doneo novo voðstvo "lalama", a onda je Roben glavom pogodio za 3:1. U samom finišu meèa Pereira je postavio konaènih 3:2.

Urugvaj: Muslera – Godin, Viktorino, Kaseres, Pereira – Arevalo, Peres, Pereira (Abreu 78’), Gargano – Forlan (Fernandes 84’), Kavani

Holadnija: Stekelenburg – Matijsen, Heitinga, Van Bronkhorst, Bularuz – De Zeuv (Van Der Vart 45’), Van Bomel – Snajder, Roben (Elia 90’), Kujt – Van Persi

SVAKA ÈAST REPREZENTACIJI HOLANDIJE

Millllla #130

08. Jul 2010. 00:33:58
ŠPANIJA DRUGI FINALISTA SP 2010. ŠPANIJA - NEMAÈKA 1:0 ( 0:0 )

Reprezentacija Španije pobedila je Nemaèku minimalnim rezultatom i prvi put u istoriji se plasirala u finale Svetskog prvenstva.

Pobedonosni gol za Španiju, koja je dominirala tokom meèa u Durbanu, postigao je štoper Karles Pujol glavom posle kornera u 73. minutu.

Španija je u potpunosti kontrolisala meè, imala više gol šansi, pa je na kraju zasluženo stigla do finala gde æe u nedelju na stadinu "Soker siti" igrati protiv Holoandije. "Furija" je do finala stigla sa tri minimalne pobede u nokaut fazi.

Nemaèka: Nojer – Fridrih, Mertesaker, Boateng (Jansen 52’), Lam – Švajnštajger, Kedira (Gomes 80’), Ozil, Podolski, Trohovski (Kros 62’) – Klose

Španija: Kasiljas – Pujol, Pike, Kapdevila, Ramos – Buskets, Alonso (Maræena 90’), Æavi, Inijesta – Rodriges (Silva 85’), Vilja (Tores 81’)

ŠPANIJA ŠPANIJA ŠPANIJA

MILANCE80 #131

10. Jul 2010. 17:52:42
UTAKMICA ZA TRECE MESTO

NEMACKA - URUGVAJ

Nemci u ovaj mec ulaze kao izraziti favoriti. Poraz u polufinalu je posteno uzdrmao selekciju, ali ne treba ocekivati da ce Nemci tako lako pasti na psiholoskom planu i ispustiti trece mesto koje im realno niko nije ni prognozirao. Urugvaj sa druge strane nosen igrama do ovoga meca ulazi daleko rasterecenije u ovaj duel, a ako dodamo i povratak u tim njihovog najboljeg strelca mozemo ocelkivati ipak dostojan otpor protivniku. Po meni pobeda Nemaca i golovi 3+

NEMAÈKA OSVOJILA TREÆE MESTO

Reprezentacija Nemaèke pobedila je u sjajnom meèu Urugvaj sa 3:2 (1:1) i osvojila treæe mesto na Svetskom prvenstvu.

Nemci su iskoristili svaku grešku rivala, a u 19. minutu Miler je pogodio posle loše intervencije Muslere. Ipak, Kavani desetak minuta kasnije koristi asistenciju Suaresa i poravnava rezultat.

U 53. minutu Forlan volej udarcem donosi preokret Urusima, ali pet minuta kasnije Muslera ponovo greši pa Jansen izjednaèava na 2:2. Nemaèka je u finišu imala više snage i golom Kedire stiže do pobede.

Nemaèka je tako odbranila bronzu na Mundijalu koju je osvojila pre èetiri godine na svom terenu. Ovo je Nemcima bio rekordni peti meè u borbi za bronzu na SP. Urugvaj je prvi put posle 1970. se borio za medalju, ali je i u 15. uzastopnom meèu poražen od neke evropske selekcije.
Oba tima u meè ulaze sa znatnim promenama u timu u odnusu na polufinala. U tim Urugvaja su se vratili kapiten Dijego Lugano i napadaè Luis Suares, dok je Joakim Lev u tim uvrstio golmana Hans-Jerg Buta, Denisa Aogoa umesto kapitena Lama, Marsela Jansen umesto Podolskog, a naturalizovanog Brazilca Kakaua umesto Klosea.

Obe reprezentacije su meè poèele veoma otvorenom igrom, prvi su pokušali Urugvajci koji su svoj poèetni pritisak pretvorili u slobodni udarac sa oko 20 metara, ali je Forlan iz drugog pokušaja šutirao preko gola.

Potom je usledio perdio igre u kojem je Nemaèka kontrolisala igru, a u devetom minutu, posle kornera sa leve strane Fridrih je sa nekoliko metara pogodio preèku rivala.
U 19. minutu Nemaèka stiže do prednosti. Marsel Jansen je izgubio loptu na levoj strani, ona se odbila u sredinu do Bastjan Švajnštajgera koji je bio na oko 30 metara od gola. Kapiten "pancera" je snažno šutirao po sredini, ali je golman Uruvaja Muslera samo odbio loptu na koju je prvi natrèao Tomas Miler i postigao svoj peti gol na Mundijalu. Tim se izjednaèio sa Viljom i Snajderom na vrhu liste strelaca.

Ipak, samo devet minuta kasnije Urugvaj je izjednaèio. Peres je klizeæim startom ukrao loptu na sredini terena i otvorio kontru svojim saigraèima, Luis Suares je povukao i na levoj strani sjajno proigrao usamljenog Edisona Kavanija koji je utrèao u kazneni prostor i gurnuo loptu pored Buta u dalji ugao za 1:1.
Sjajan meè nastavljen je sa ofanzivom na obe strane, a pet minuta pre poluvremena Luis Suares je upropastio sjajnu priliku za preokret Urugvaja. Igraè Ajaksa, verovatno najzaslužniji za plasman Urusa u polufinale, dobio je loptu na desnoj strani i izašao sam na Buta. Pokušao je da loptu po zemlji pošalje u dalji ugao ali je bio neprecizan. U sredini je imao dva saigraèa u odliènoj poziciji.

U samom finišu prvog dela oba golmana su imala dosta posla, ali su napadaèi dva rivala ipak bili neuspešni.

Drugo poluvreme bolje je otvorio Urugvaj, nekoliko puta ozbiljno ugorzio Buta, a onda u 53. minutu stigao i do preokreta. Arevalo je probio po desnoj strani odlièno ubacio loptu u sredinu, a sjajni Dijego Forlan uhvatio volej sa oko 15 metara i savladao golmana Nemaèke za voðstvo Urugvajaca. Forlan se ovim pogotkom izjednaèio sa Viljom, Snajderom i Milerom na vrhu liste strelaca pošto je i on postigao pet golova.
Samo pet minuta kasnije Nemaèka je stigla da izjednaèio. Aogo je sjajno centrirao sa desne strane, a na drugoj stativi Marsel Jansen iskoristio novu grešku i lošu procenu Muslere i glavom doneo novo izjednaèenje.

Nije ovaj gol mnogo poremetio Uruse koji su nastavili sa dobrom igrom, a veæ u 63. minutu Suares je pokušao sa dvedesetak metara, ali je But dobro reagovao i izbacio loptu. U nastavku je Nemaèka preuzela inicijativu, verovatno je umor stigao Urugvajce, a "panceri" su stigli do nekoliko ozbiljnih šansi. Najbolju je propustio rezervista Kisling koji je samo dva minuta po ulasku u igru bio u dobroj poziciji, ali je šutirao u ovog puta sigurnog Musleru.

Ostali su Urugvajci u finišu bez snage, a raspoloženi Nemci osveženi Kislingom i Krosom nastavili su da ugrožavaju Musleru. Devet minuta pre kraja uspeli su da vrate voðstvo. Posle kornera sa desne strane, 12. za "Elf", lopta se odbijala u kaznenom prostoru od igraèa oba tima da bi na kraju Kedira glavom prebacio nemoænog Musleru za 3:2.
U samoj završnici Urugvaj je bio bezopasan, a Nemaèka pokušavala da potvrdi pobedu. Odlièno su kombinovali Nemci, koristili svaki propusto izmorenih defanzivaca rivala, ali nisu bili dovoljno koncentrisani u zaršnici. Ponovoje najbolju šansu imao Kisling i upropasio je. Bio je sam na penalu kada je dobio loptu sa desne strane, ali je njegov volej završio daleko iznad preèke.

Ipak, u 93. minutu Urugvaj je dobio poslednju šansu da izbori produžetke. Fridrih je faulirao Suaresa na ivici kaznenog prostora. Forlan je fenomenalno tukao, ali je na njegovu žalost pogodio samo preèku. Odmah potom glavni arbitar Benito Arèundija je svirao kraj, Nemaèka je ponovotreæa reprezentacije sveta.

Urugvaj: Muslera – Godin, Lugano, Kaseres, Fusile – Peres (Gargano 77’), Arevalo, Pereira, Kavani (Abreu 89’) – Suares, Forlan

Nemaèka: But – Fridrih, Mertesaker, Aogo, Boateng – Kedira, Švajnštajger - Jansen (Kros 81’), Miler, Ozil (Taèi 90’) - Kakau (Kisling 74’)

SVAKA ÈAST ZA BRONZU

MILANCE80 #134

11. Jul 2010. 17:20:08
FINALE 11.07.2010 20:30

HOLANDIJA - SPANIJA

Cast da spuste zavesu na ovo svetsko prvenstvo imaju ekipe koje su po misljenju vecine to i zasluzile. Holandija kao ekipa koja je sastavljena od vrhunskih igraca, nosilaca igre u najvecim evropskim timovima, prosto se prosetala prvo kroz takmicenje po grupama a potom i u razigravanju ne izgubivsi ni jedan mec. Spanija je posle kiksa na pocetku sampionata krenula u pobede podizuci formu tako da je opravdala ocekivanja svetske javnosti da ce biti glavni favorit za osvajanje trofeja. Ovde isto tako treba reci da su obe ekipe na mundijal dosle zahvaljujuci svih pobedama u okviru kvalifikacija u Evropskoj zoni. Tako da veceras mozemo da ocekujemo jednu lepu fudbalskoj predstavu, doduse malo tvrdju igru zbog velikog uloga, a u cijim ce rukama zavrsiti zlatna boginja videcemo
Millllla #135

12. Jul 2010. 02:28:05
ŠPANIJA PRVAK SVETA

Fudbalska reprezentacija Španije novi je šampion sveta u fudbalu, pošto je u finalu savladala Holandiju posle produžetaka sa 1:0.

Gol odluke postigao je Andres Inijesta u 117. minutu posle pravovremenog dodavanja Fabregasa.

Sedam minuta ranije Hejtinga je iskljuèen posle starta upravo nad Inijestom. Španci su tako postali treæa selekcija, posle Zapadne Nemaèke i Francuske, koja je objedinila titule evropskog i svetskog prvaka.

Dve reprezentacije igrale su do sada devet puta. Oba tima zabeležila su po èetiri pobede, a jedna utakmica završena je nerešenim ishodom.

Selektori Visente del Boske i Bert van Marvajk odluèili su ze za oèekivane sastave na poèetku meèa. Španac je ponovo iz prve postave izostavio Fernanda Toresa, a Van Marvajk je u tim vratio desnog beka Van der Vila i Najdžela de Jonga koji su u polufinalu protiv Urugvaja bili suspendovani.

Iako je svako finale, a pogotovo finale Svetskog prvenstva potpuno otvoreno, Španija je pred duel u Johanesburgu bila blagi favorit, što se i videlo u prvih desetak minuta utakmice. Španci su od samog starta preuzeli inicijativu i svojom prepoznatljivom pâs igrom kontrolisali su posed lopte.

Veæ u petom minutu Španci su lako mogli da doðu do savršenog starta. Æavi je sa desne strane odlièno izveo prekid, na drugoj stativi je bio Serhio Ramos koji je pokušao glavom, ali je Stekelenburg uspeo da zaustavi taj pokušaj.
Dva minuta kasnije Kujt je iznenada nakon greške Buskeca došao u izglednu priliku, ali je njegov udarac bio preslab za Kasiljasa. U 11. i 12. minutu Španci su ponovo opasno zapretili.

Prvo je Serhio Ramos bez veæih problema prošao Kujta na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i oštro centrirao, ali je Hejtinga taj pokušaj izbacio u korner. Upravo iz tog kornera prvi put je zapretio i David Vilja. Novi napadaè Barselone saèekao je loptu na drugoj stativi, zahvatio volej, ali je lopta završila samo u spoljnom delu mreže.

U narednih desetak minuta bilo je manje dobrih akcija, a viðena su i prva dva žuta karona na utakmici. Prvi je zaradio Van Persi zbog prekršaja nad Kapdevilom, a drugi Pujol zbog faula nad Robenom.

Veliki ulog u finalu uèinio je svoje, pa su igraèi obe ekipe i u nastavku prvog dela igrali dosta grubo. Po žuti karton do kraja prvog dela zaradili su još Van Bomel, Ramos i De Jong, a fudbaler Manèester sitija lako je mogao da dobije i iskljuèenje zbog karate udarca u grudi Æabi Alonsa.

Poslednjih 15 minuta prvog poluvremena proteklo je bez pravih prilika za gol. Najbolju je imao Arjen Roben kome u prvih 45 minuta nije polazilo mnogo toga za nogom. Sjajni Holanðanin iz Bajerna u 46. minutu prvi put se našao u prilici da ugrozi Kasiljasa, šutirao je sa ivice kaznenog prostora u bliži ugao, ali je golman Reala uspeo da odbrani i izbaci loptu u korner.
Poèetkom drugog poluvremena Španci su imali solidnu priliku posle kornera – Pujol je glavom zakaèio loptu, na drugoj stativi je sâm bio Kapdevilja, ali nije uspeo da zahvati loptu.

U 55. minutu Æavi je izveo slobodni udarac sa više od 25m, ali je lopta završila pored gola. Nastavljena je i gruba igra iz prvog poluvremena, a sudija Hauard Veb bio je primoran da pokaže još dva žuta kartona - Vab Bronhorstu posle starta nad Ramosom u 54. minutu, a dva minuta kasnije Hejtinga je oborio Vilju i dobio opomenu.

Prvu izmenu na utakmici napravio je Del Boske - u 60. minutu Hesus Navas zamenio je Pedra.

U 62. minutu Holandija je imala najbolju priliku za gol - Snajder je sa sredine terena idealno uposlio Robena, igraè Bajerna je imao situaciju ’jedan na jedan’ sa Kasiljasom i dovoljno vremena da odluèi gde æe da šutira, ali pogodio golmana Španije u nogu i lopta je završila u korneru.
U 69. minutu David Vilja se revanširao Robenu neverovatnim promašajem - Navas je prošao po desnoj strani i centrirao, Hejtinga je oèajno intervenisao i pao na zemlju, a šut Vilje sa 3m izblokirao je Hejtinga koji je na vreme uspeo da se pridigne.

Minut kasnije i Bert van Marvajk poseže za prvom zamenom - brzonogi Elija ušao je u igru umesto Kajta.

U periodu 77-79. minuta Španija je imala dve izvanredne šanse. Prvo je Ramos šutirao glavom preko preèke posle centaršuta Æavija koji ga je ostavio samog na petercu. Potom je Inijesta predriblao Hejtingu i ušao u kazneni prostor, ali nije šutirao kada je imao šansu i Snajder je uspeo da mu izbije loptu.

U 83. minutu Van Persi je glavom prosledio loptu u prostor, hitri Roben je pretrèao Pujola, ali nije uputio udarac na vreme i propala je još jedna izgledna šansa. Èinilo se da je Robena sa leða omeo Pujol, ali protesti Robena za posledicu su imali samo žuti karton.

Do kraja regularnog dela meèa nije bilo pravih prilika za gol i meè je, èini se sasvim zasluženo, otišao u produžetak.
Španci su bolje poèeli prvi produžetak i tražili su penal posle duela Æavija i Hejtinge, ali sudija opravdano nije dosudio najstrožu kaznu.

Malo je nedostajalo da ’furija’ doðe u voðstvo u 96. minutu - Inijesta je savršenim dodavanjem u prostor mašao Fabregasa, ali fudbaler Arsenala ne koristi novu stopostonu priliku svog tima, taènije Stekelenburg je uspeo nogama da odbrani. Fabregas je možda mogao da doda loptu Vilji, koji je bio u boljoj poziciji, a njegova odluka izazvala je ljutnju napadaèa Španije.

Posle solidne prilike ’oranja’ poslem kornera, Španija je nastavila sa atacima ka golu protivnika - prvo je Inijesta u situaciji ’tri na jedan’ oklevao, pa je Van Bronhorst stigao da interveniše, a Vilja je ponobo bio besan jer nije dobio loptu. Minut kasnije Navas je prošao po desnoj strani i šutirao, a lopta se od Van Bronhorsta odbila nekoliko milimetara pored gola veæ savladanog Stekelenburga.

Prvi produžetak je završen, pogodaka i dalje nije bilo, ali uzbuðenje i broj šansi rasli su svakim novim minutom. Stekao se utisak da su Holanðani umorniji i da je Španije bliža pogotku.

Fernando Tores zamenio je Vilju na poèetku drugog produžetka, a u 110. minutu Holandija opravdano ostaje sa igraèem manje - Æavi i Inijesta izveli su savršen dupli pâs, a Hejtinga je oborio potonjeg i dobio drugi žuti, crveni karton. Æavi je izveo slobodni udarac, ali lopta je završila preko preèke.

U 117. minutu Španci dolaze do voðstva - posle duže akcije ’furije’. Fabregas je maestralno dodao loptu do Inijeste, a igraè Barselone idealno prima loptu i desnom nogom je šalje iza leða Stekelenburga u mrežu.

Inijesta je potom skinuo dres na kojem je pisalo "Dani Jarque, siempre con nosotros’, u prevodu "Dani Harke, uvek sa nama", èime su igraèi Španije odali poèast preminulom fudbaleru Espanjola koji je umro od srèanog udara u avgustu prošle godine.

Pobednosnom golu Španije prethodio je nedosuðeni korner za Holanðane, zbog èega su igraèi burno protestovali nakon primljenog pogotka.

Holanðani su bili oèajni, Snajder se držao za srce u neverici, a Roben je plaènim pogledom gledao ka klupi sa saigraèima. Pokušavale su ’lale’ da doðu do izjednaèenja dugim loptama, ali odbrana Španije bila je sigurna.

’Crvena furija’ tako je pokazala da je trenutno najbolja ekipa na svetu - sve utakmice u nokaut fazi dobile su reziltatom 1:0 i kapiten Iker Kasiljas zaslužio je da, posle evropskog pehara, podigne i ’Zlatnu boginju’.

Španija: Kasiljas, Ramos, Pike, Pujol, Kapdevila, Æabi Alonso (86’ Fabregas), Æavi, Buskec, Inijesta, Pedro (60’ Navas), Vilja (106’ Tores).

Holandija: Stekelenburg, Van der Vil, Hejtinga, Matijsen, Van Bronhorst (105’ Brahfajd), Kujt (70’ Elija), Van Bomel, Snajder, De Jong (99’ Van der Vart), Roben, Van Persi.

SVAKA ÈAST ZA SELEKCIJU ŠPANIJE

Nemate dovoljno prava da odgovorite na ovom forumu.

Podelite Ovu Stranicu:
:: EROTSKE PRICE :: SANOVNIK :: ZABAVA
| Učitavanje stranice trajalo: 0.0219178 sek.| Članovi online - 7 | Gosti online: - 1061 | Powered by Ljubavni-Sastanak.com |

Marketing | Mogucnosti | RSS Novosti | Kontakt | Uspesna Ljubavna Muvanja | Uslovi Koriscenja Sajta | Polisa Privatnosti