Forum :: Search by forum :: Forum Options :: Forum`s Top

3. Opšte teme > Sport > EL: Partizan pobedio Barselonu

25. П� 2007. 00:26:58

-----------------

XiPe #2

25. П� 2007. 00:28:58

Košarkaši Partizana Igokee pobedili su Barselonu u prvoj utakmici Evrolige sa 81:78 (15:20, 27:21, 20:13, 19:24) u Beogradu. Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Nikola Pekoviæ sa 29 poena i 8 skokova, dok je u Barseloni najbolji bio Jaka Lakoviè sa 21 poena.

Meè za Partizan poèeli su Palasio, Tepiæ, Velièkoviæ, Vitkovac i Vraneš, a za goste Trias, Lakoviè, Morandais, Eker i Kasun.

Katalonci su vodili tokom cele prve èetvrtine. Crno-beli su bili dva puta u prilici da izjednaèe ali nisu uspeli. Kasun je postigao 9 poena u tom periodu igre.

Partzan pravi preokret polovinom druge èetvrtine kada prvi put izjednaèuje a potom prelazi u voðstvo. Rezultat na poluvremenu bio je 42:41 za domaæe igraèe.

U treæoj èetvrtini, crno-beli su nastavili da poveæavaju razliku i tada su imali najveæu prednost od 10 poena.

Ipak najuzbudljiviji je bio poslednji deo meèa kada je Barselona uspela da izjednaèi na 73:73 dva minuta pre kraja. Pri rezultatu 79:78 Lakoviè je promašio slobodno bacanje. Èedomir Vitkovac je doneo pobedu Partizanu pošto je pogodio dva slobodna bacanja nekoliko sekundi pre završetka meèa.